Witamy serdecznie na stronie poświęconej kuchni meksykańskiej.

Krótko o nas: jesteśmy małżeństwem, ja Polka, a on Meksykanin. W domu gotujemy oboje, różnie, trochę po polsku, trochę kuchni międzynarodowej i sporo meksykańskiej. Aby zacząć gotować meksykańskie potrawy w Polsce, trzeba się sporo naszukać. Mamy kilkuletnie doświadczenie, gdzie i co można znaleźć, jak ewentualnie próbować podrasować, co można zrobić, a co zupełnie nie wychodzi.
Chcemy udostępnić wszystkim nasze doświadczenia, pomysły i kulinarne inspiracje.

Będziemy zamieszczać przepisy oznaczone etykietką „100% meksykańskie”, co oznacza, że przepis pochodzi z zweryfikowanego źródła, przede wszystkim z zasobów kucharskich mojej teściowej, która gotuje od zawsze, uczyła się od swojej mamy, a potem sama uczyła młode Meksykanki jak gotować. Przepisy będą nam też przysyłać nasi znajomi Meksykanie, ponieważ tyle ile regionów, tyle odmian, wariantów, nowych dań, nowych przypraw, warzyw, ryb, itd. My znamy jeden wycinek kuchni meksykańskiej, a zbrodnią było by odciąć całą resztę.

Drugą kategorię będą stanowiły wpisy informacyjne, jak zrobić w Polsce coś meksykańskiego, gdzie zdobyć półprodukty, czym można próbować zamienić oryginalne, niedostępne produkty (etykieta: informacje).

Trzecia kategoria to przepisy, które mam nadzieję, dostaniemy od wszystkich, którzy kuchnię meksykańską stosują u siebie w domu, wzbogacają, wymyślają nowe dania, mieszają smaki i kulinarne klimaty (etykieta: wariacje na temat). W sprawie publikacji przepisów, prosimy o kontakt mailowy.

Portal ten ma być platformą wymiany doświadczeń, do czego serdecznie zapraszamy!

posted by molino on paź 10

Leave a Reply


Fatal error: Call to undefined function body_out2() in /wp-content/themes/cooking-blog-theme/single.php on line 68